top of page

AMBULANCIA

V prípade záujmu o návštevu našej ambulancie prosím kontaktujte našu ambulanciu a vopred si zarezervujte vstupnú prehliadku resp. konzultačné vyšetrenie na Vami zvolený konkrétný dátum a čas. 

Na každého z Vás si pri vstupnom vyšetrení vyhradzujeme dlhší termín, na začiatku ktorého vyplníte dotazník. Ten nám pomôže zorientovať sa vo Vašich ťažkostiach, požiadavkach a zdravotnom stave. Po dôkladnom vyšetrení slizníc, pier, jazyka, lymfatických uzlín a sánkového kĺbu sa budeme plne venovať vyšetreniu chrupu.

Klinicky zaznamenané problematické miesta zoscanujeme intraorálnou kamerou a spoločne si ich na LCD monitore zrozumiteľne vysvetlíme

Súčasťou vstupného vyšetrenia sú intraorálne röntgenove snímky zhotovené priamo v ambulancii. Odhalia nám prípadné medzizubné kazy, kazy pod plombami (neviditeľné voľným okom), resp. nevhodne zhotovené plomby pretlačené do medzizubného priestoru, spôsobujúce utkvievanie potravy medzi zubami, nepríjemný dych a parodontitídu (viď zubný kameň a parodontóza). Dovoľujeme si zdôrazniť, že intraorálne RTG snímky sú jednou z najdôležitejších technológií v zubnom lekárstve a umožňujú diagnostikovať zubný kaz v skorých štádiách a tým predĺžiť  životnosť chrupu, zabrániť bolesti a oddialiť jeho stratu! Bez RTG snímkov je nemožné zistiť všetky problémové miesta. Ich zhotovenie je časovo nenáročné a zdravotne absolútne bezpečné.

Všetky diagnostikované ochorenia a terapeutické možnosti ich liečby si vysvetlíme na nami zhotovených intraorálnych rontgenových  snímkach (vid RTG Gendex), fotografiaách (Viď SOPRO intraorálna kamera), animačných videách a modeloch. Následne si zhotovíme individuálny terapeutický plán v efektívnom a časovo logickom slede.

 

Vaše problémy sa snažíme vyriešiť v čo možno v najkratšom čase, maximálne šetrným spôsobom a tak bezbolestne ako to len moderná medicína umožňuje. 0908996120

Ambulancia

TECHNOLÓGIE

ZUBNÝ  MIKROSKOP

Vďaka mikroskopickej stomatológii sme o krok ďalej v precíznosti. Mikroskop nám umožňuje pracovať až s 26 násobným zväčšením a tým ošetrovať s dokonalou presnosťou. Tá je v stomatológii jednou z najdôležitejších atribút  pre trvácnosť prác. Stomatologický mikroskop síce predlžuje čas ošetrenia, no jeho výhody sú na nezaplatenie.

 

Aké sú výhody ošetrenia pod mikroskopom pre pacienta?

  • Vyššia kvalita práce, vyššia trvácnosť prác

  • Ľahšia diagnostika, včasné ošetrenie a tým menej nepríjemného času stráveného v kresle

  • Možnosť ošetrenia voľným okom neviditeľných miest, prasklín, začínajúcich kazov

  • Väčšie spektrum výkonov

Kedy mikroskop používame?

Endodoncia (ošetrenie bolestivých zubov a infikovaných kanálikov)

Mikroskop má zásadný význam pri ošetrovaní infikovaných koreňových kanálikov, tzv. endodoncii. Vnútorný priestor zubu je voľným okom ťažko rozpoznateľný a stomatológ vie iba s ťažkosťou určiť koľko kanálikov sa v  zube nachádza. Pokiaľ sa ku nim aj dostane, bez zväčšovacej techniky je priam nemožne ich dôsledne ošetriť a pacientovi v čo najkratšom čase a s istotou pomôcť. Mikroskop nám dáva možnosť dokonalého prehľadu o prostredí ktoré ošetrujeme a zvyšuje percento úspešnosti liečby.

 

Výplne (Plomby) a korunky

Čoraz častejšie mikroskop používame aj pri rôznych výplniach. Vieme presne odstrániť kazom postihnuté časti zubu. Zároveň máme istotu, že sme neodstránili zdravé zubné tkanivá. Lepšie vidíme medzizubné priestory a tak je výsledná výplň alebo korunka osadená do bezpečného, zdravého prostredia zubu. Pripravenú výplň pod mikroskopom vymodelujeme do najmenších detailov, aby bola estetická a funkčná.

 

Diagnostika ochorení zubov, ďasien a slizníc

V sporných prípadoch využívame prednosti zväčšenia aj pri preventívnej prehliadke a diagnostike ochorení.

 

Mikroskopická stomatológia je v súčasnosti moderným trendom v dentálnej medicíne a je zárukou vyššej kvality ošetrení.

Technológie
Zubný mikroskop
Menu
Anchor 2
CEREC keramické korunky do 24 hod.
Ošetrenie koreňových kanálikov pod mikroskopom
Diagnosticka kamera
Rontgen so znizenou radiaciou

CEREC  keramické korunky do 24 hod.

V našej ambulancii s úspechom využívame prednosti systému CAD/CAM CEREC.

S touto  CEREC technológiou sme schopní ochrániť zvyšné tkanivá zuba, bez ich ďalších strát. Ide napr. zlomené zuby, ktoré ošetríme  celokeramickými bezkovovými výplňami, resp. korunkami. Tieto korunky zhotovené intraorálnym CEREC scannerom, bez potreby odtlačkov. Informácie z Vašich úst dostane CEREC priamo do laboratória, ktoré je schopné práce vyfrézovať a odoslať späť ešte v ten istý deň. Zhotovené CEREC práce sú veľmi presné, čo ich umožnuje dokonale fixovať k tkanivám zuba a minimalizuje sa tak vznik kazu. Finálna CEREC bezkovovo-keramická práca je prirodzene estetická, keďže neobsahuje kovovú medzivrstvu.

OŠETRENIE KOREŇOVÝCH KANÁLIKOV

pod MIKROSKOPOM

V prípade napadnutia zubnej drene baktériami a bolesti zuba je nutné zubnú dreň z koreňového kanálika odstrániť. Je to náročný a zdĺhavý zákrok ktorý si vyžaduje trpezlivosť a zručnosť stomatológa. Pre skrátenie času ošetrenia a zároveň zachovania vysokej kvality ošetrenia využívame  stomatologický mikroskop ktorým vidí do kanálového systemu zuba. Strojovým rotačný endomotorom sprístupníme kanálikový systém a dostatočne ho rozšíríme. V poslednom kroku  zaplníme vyčistený kanálik vydezinfikovanou výplňou z horúcej kaučukovej gumy, ktorá definitívne utesní kanálik pred znovuinfikovaním zubných kanálikov.

 

Diagnostická kamera 

Súčasťou diagnostického vybavenia našej ambulancie je intraorálna kamera SOPRO LIFE s fluorescenčným módom. Táto technológia nám jednoducho umožní odlíšiť baktériami napadnuté zubné tkanivo od tkaniva zdravého. Pacient vďaka tomu neprichádza zbytočne o zdravé zubné tkanivá, zubný lekár zbytočne neoslabuje zubné štruktúry a nehrozí riziko opätovného vzniku zubného kazu pod výplňou, keďže sa všetky zvyšky kariéznych hmôt dôkladne odstránia.

Výhodou je taktiež jednoduchá diagnostika kazov mliečnych zubov. V mliečnom chrupe vznikujú spravidla kazy rýchlejšie ako v chrupe trvalom. Kamerou SOPRO LIFE dokážeme odlíšiť a podchytiť každú podozrivú léziu u Vašich detí a tým ju včas ošetriť.

Našu kameru ďalej využívame na názornú komunikáciu s pacientom. Na záberoch zhotovených priamo vo Vašich ústach si znázorníme ťažko dostupné miesta, zhodnotíme stav Vašich zubov, zubných náhrad a výplní. Nezabúdame taktiež  na zhodnotenie a znázornenie stavu hygieny, ďasien s slizníc.

V dobe moderných technológií považujeme túto možnosť ako najvhodnejšiu pre poskytnutie cenných informácie o ich ústnom zdraví, priebehu a výsledku liečby. Vaša dôvera je pre našu spoluprácu  najcennejším článkom.

 

3D CBCT Röntgen so zníženou radiáciou

Moderná stomatológia sa nezaobíde bez RTG diagnostiky. Považujeme za nevyhnutné disponovať takýmto prístrojovým vybavením a preto nám pri našej práci pomáha digitálny 3D CBCT prístroj NewTom. Digitálna technológia umožnila mnohonásobne skrátiť čas a znížiť dávku ožiarenia pacienta. Zhotovením snímov v našej ambulancii šetríme Váš drahocenný čas, keďže nie ste nútený navštevovať ďalšie zdravotnícke zariadenia.  Výsledok vyšetrenia sa v priebehu niekoľkých sekúnd objaví na monitore počítača v podobe digitálneho RTG snímku vo vysokom rozlíšení. Celé ošetrenie prebieha bezbolestne, za použitia ochrannej RTG zástery a to v priebehu niekoľkých sekúnd.

Intraorálne RTG  využívame pri diagnostike :

- retinovaných (neprerezaných) zubov

- skrytých medzizubných kazov, kazov pod výplňami a zisťovaní príčin bolesti zubov

- výške alveolárneho výbežku (stavu kosti)

- fraktúr (zlomenín) zubov

- možnostiach ošetrenia koreňových kanálikov (endodontickej terapie) a výsledku liečby

- diagnostike infekčných ložísk pod koreňami zubov (na žiadosť špecializovaného lekára)

 

AIRFLOW PIESKOVAČ

V našej ambulancii s radosťou využívame výhody AIR FLOW pieskovača. Touto bezbolestnou metódou sa rýchlo a efektívne odstraňujú povlaky z povrchu zubov  (káva, čaj, červené víno) i v tých najneprístupnejších miestach. Výsledkom sú dokonale hladké, lesklé zuby bez povlakov a skvelý pocit čistých zubov. Na takto vyleštené plochy sa usádza zubný povlak pomalšie a zuby sú jednoduchšie čistiteľné. Metóda je bezbolestná a v nepoškodzuje povrch zubov.

KOFFERDAM

Podstatou liečby mnohých ochorení ústnej dutiny je odstránenie baktérií z postihnutých tkanív. Častokrát  je táto liečba komplikovaná prítomnosťou slín, ktoré so sebou prinášajú množstvo mikroorganizmov, o neprítomnosť ktorých sa práve snažíme.  Obkladanie zubov a ďasien vatovými valčekmi je nepraktické, málo účinné a výrazne predlžuje čas ošetrenia.

Kofferdamová blana, ktorej nasadenie je rýchle a bezbolestné, odizoluje problematický zub od zvyšku ústnej dutiny. Ten je prestrčený cez otvor v blane a zabráni tým kontaminácii operačného poľa slinou a baktériami. Zub je teda suchý, čím sa  zvyšuje úspech ošetrenia a komfort pacienta. Pacient nie je nútený si ústa vyplachovať a navyše sa agresívne roztoky nedostávajú do kontaktu so sliznicou.

Airflow pieskovač
Koferdam

ZMLUVNÉ

POISŤOVNE

Sme zazmluvnení zdravotnými poisťovňami, čo znamená, že Vaša poisťovňa sa čiastočne spolupodieľa pri úhrade ZÁKLADNÝCH typov ošetrenia.

Radi Vás privítame v našej stomatologickej ambulancii, kde spolu s Vami pripravííme diagnosticko-terapeutický plán s rešpektovaním Vašich zdravotných, časových a  finančných možností.

dov
union
vszp
Zmluvné poisťovne
bottom of page